אימון אישי

שיטת האימון

שיטת האימון מבוססת על הפסיכולוגיה האינדיבידואלית של אלפרד אדלר, לפיה התשובות נמצאות אצל האדם עצמו. על פי השיטה, המאמנת לא יודעת מה הכי טוב עבור המתאמן, אך יש בידיה את הכלים, הטכניקות והשאלות הנכונות, כדי לעזור לו למצוא את התשובות הנכונות עבור עצמו. האימון מאפשר לכל אדם, בכל נושא או התלבטות שהיא, לבחור את השביל הנכון עבורו ולעשות צעדים בפועל לעבר המטרה. האימון הינו תהליך קצר יחסית, ממוקד מטרה, בו מוצאים מה מעכב ומה מונע להשיג אותה, תוך מקום של כבוד לרצון האמיתי, ושינוי דפוסי החשיבה שמעכבים וחוסמים את המתאמן מלחיות את חיו בצורה המיטבית והאופטימלית. תהליך האימון הינו תהליך מעצים וממלא אנרגיה, פרקטי, ריאלי, של עשייה, המבוססת על עקרון הבחירה, האחריות והמחויבות לתהליך ולמשימות הנבחרות.

אימון אישי לנשים באמצע החיים

תהליך ההתפתחות הנשי מתחיל כיום כבר בסביבות גיל 35. גיל 40 נראה באופק ואיתו עולות תהיות ומחשבות על החיים. ..״מה עשיתי עד כה, האם חיי כיום הם מה שייחלתי לעצמי, האם הבחירות שעשיתי בצעירותי, נכונות לי גם היום. מה המודלינג שאני נותנת לילדיי שסופגים את האוירה בבית, מהם דפוסי ההתנהגות שהם מאמצים לעצמם לעתיד״ ועוד. השאלות שצפות בגילאים אלו, רבות ומגוונות וכל אישה חוקרת ובוחרת מחדש בתחומים שונים בחייה. בתהליך אימון אישי, נציף ונעלה מחדש עוצמות וחוזקות, נמצא את הייחודיות האישית והיכולת להשגת דברים חדשים ומרגשים תהיה נוכחת ופעילה. הבטחון העצמי יעלה ויתחזקו שרירי האומץ, העשייה וההגשמה. צומת אמצע החיים, עשויה להוות הזדמנות לצמיחה ושינוי ולא בהכרח תהיה משבר. העצירה וההתבוננות באופן ישיר על מה שכואב מביאה להתמודדות חדשה, פתיחת אפשרויות ובחירות חדשות ולעיתים לשינויים מבורכים בתפיסה ובאורח החיים.

פרידות וגירושין

ליווי אישי לקבלת החלטה

אימון המתאים לשלב ה״הרהור״ (טרם הפרידה) וממוקד בנושאים ספציפיים ליצירת בהירות בנושא הזוגיות והמצב האישי. באמצעות מיקוד, עבודה על ערכים וחזון, תיווצר ראייה רחבה ובחירה מודעת, תוך שקילת מירב האפשרויות הקיימות.
במהלך האימון נאבחן האם הדילמה בתחום הזוגי, נובעת ממשבר אישי שעליו קיים צורך מיידי לעבוד, או שמא מדובר בדילמה אשר נובעת משבר ביחסי הזוגיות. אם אכן היחסים הזוגיים הם מקור הדילמה, הרי שאז נבחן לעומק לאור המצב הנוכחי בזוגיות – האם יש מקום לשיפור הקשר הזוגי ומהם דרכי הפעולה האפשריות.

ליווי אישי לתהליך גישור

בעת תהליך הגישור, עולות תחושות רבות ומגוונות, בין היתר בלבול וחוסר החלטיות. ליווי אישי במקביל לתהליך הגישור, מייצר סדר, מיקוד ובהירות לגבי מטרות הגישור, כך שההתנהלות הלכה למעשה בפגישות הגישור תהיה ממוקדת ומיטבית.
נושאים בין היתר:
♦ ניסוח ברור של המטרות הגישור – עיקר וטפל, הגדרת סדרי עדיפויות.
♦ בניית מפת אופציות לפתרון המותאם אישית
♦ זיהוי צרכים אישיים
♦ מיומנויות תקשורת מקדמת בעת הסכסוך
♦ העלאת האומץ והחוסן האישי בהתמודדות.

אימון אישי במהלך ולאחר גירושין

אימון במהלך הגירושין הינו תהליך מעצים וממקד, תומך ומייעל את ההתמודדות במגוון המישורים השונים הייחודיים לתקופת הפרידה ולאחריה.נושאי האימון בין היתר הם:
♦ התגברות על משבר הפרידה והסתגלות למצב החדש.
♦ שיקום הבטחון העצמי וההערכה העצמית.
♦ התנהלות אפקטיבית עם בן/בת הזוג לשעבר.
♦ עיצוב המשפחה במתכונתה החדשה.
♦ שמירה על טובת הילדים והתנהלות מולם.
♦ התאמת הקריירה לשינוי.
♦ התמודדות עם אתגרי הגירושין בפן הכלכלי.
♦ תכנון צעדים מעשיים בפרק החדש שלאחר הגירושין (הכנה לזוגיות, התארגנות כלכלית ועוד).

להתגרש ולהישאר משפחה

אימון והדרכת הורים במהלך ולאחר פרידה/גירושין

מערכת היחסים בין זוג הורים אשר סיימו את הקשר הזוגי, הינה נמשכת ואופייה משפיע ישירות על ילדיהם המשותפים. תהליך האימון בא לענות על הצורך ביצירת מערכת יחסים טובה יותר והורות משותפת נפרדת אשר מונעת על ידי טובת הילדים. בנוסף לתהליך האימוני ולהדרכת ההורים בכל פגישה, נעשה שימוש בכלים גישוריים אשר מהווים ערך מוסף מהותי למיקסום תוצאות האימון ולהגדרה מחדש של הגבולות הזוגיים והתפקידים ההוריים. יצירת גבול ברור בין ההורים לבין הילדים חיונית להתפתחותם התקינה של הילדים, ללא קשר למצב הוריהם.

ייחודיות האימון:
♦ התהליך הינו ממוקד וקצר, כ 8-12 פגישות.
♦ עזרה ביצירת מנגנון קבלת החלטות משותפות בעת הצורך.
♦ מסייע לחזור ולנהל תקשורת טובה למען הילדים.
♦ יצירת גבולות מעודכנים בין ההורים והתמודדות עם סוגיות הקשורות בשני בתים נפרדים.
♦ מאפשר יצירת חזון הורי מעודכן ומערכת ערכים משותפת לחינוך הילדים.
♦ יצירת בסיס ומוטיבציה לשיתוף פעולה לטובת הילדים.
♦ מציאת השפה המשותפת המעודכנת לאור הפרידה.

סגירת תפריט