כתיבה בתהליך האימון

השבוע פגשתי מתאמנת שסיימה אצלי אימון לפני כשנתיים. תוך שהיא מעדכנת אותי על חייה, היא אמרה שלא מעט פעמים היא חוזרת למחברת האימון שלה. אותה מחברת שימשה אותה בתהליך האימון לכתיבת תובנות במהלך ובין הפגישות, כתיבת מחשבות, שאלות ותהיות אותם רצתה להעלות איתי בפגישות. כמי שמאמינה מאוד בכתיבה בזמן תהליך האימון, שמחתי לשמוע את דבריה.
הכתיבה חשובה ממספר סיבות: היא מאפשרת לארגן את המחשבות, נותנת להן תוקף משמעותי הרבה יותר מאשר אם היו נשארות בראש, היא מאפשרת מיקוד של החשיבה, יוצרת קיבוע וחידוד של המחשבות, מחליפה את הזכרון לגבי תהיות ושאלות שעשויות לעלות בין הפגישות, מאפשרת יצירתיות, מביאה להארות ועוזרת לעיבוד של הרגשות. הכתיבה מאפשרת חופש מסוג אחר, ולעיתים דרך הכתיבה עולות אמונות חוסמות שעליהם עובדים באימון.
בנוסף לכל אלו, כאשר ישנה מחברת מסודרת של התהליך, ניתן בכל שלב לאחר מכן לחזור אליה, להזכר ולהעלות מחדש את המוטיבציה אם היא יורדת. נזכרים למה החלטנו את מה שהחלטנו, למה שינינו דברים וכך חוזרים למסלול החדש. המחברת למעשה הינה כלי עזר לשמר את ההרגלים והאמונות החדשות שלנו. מחברת האימון הינה פרטית, מקום אישי, וממנה משתפים אותי המתאמנים מפגישה לפגישה בתובנות ובתהיות שעלו במשך השבוע, כחומר משמעותי לעבודה באימון.
לכתיבה פנים רבות, והיא אף יכולה לשמש לאחר האימון ככלי עבודה להמשך הדרך, כמו גם להתפתח למקומות נוספים כגון כתיבה בתהליכי עבודה, כתיבה מסוג יומן, דפי בוקר לניקוי מחשבות ועוד.

סגירת תפריט