לבחור מחדש אחרי בגידה של בן הזוג

על אימון אישי בזוגיות
כשזוג נשוי נמצא בשבר גדול, לא כזה שמאפיין את היום יום, אלא זה שמאיים לקרוע את המשפחה ולהפוך את החיים למשהו אחר, זו אחת הנקודות הקשות ביותר. ישנם זוגות שהריקנות והעדר הרגשות והתשוקה, משתלטים אט אט על חייהם ועם הזמן לא נותר אלא להחליט אם לחיות בסוג של ״מוות״ וריק או להפרד לדרך חדשה. זוגות אחרים, מאופיינים בבן זוג שחי בתחושה שהכל בסדר ואין סכנה שמאיימת על הקשר. כאשר אותו צד מגלה כי בן או בת הזוג בגד/ה, השבר גדול פי כמה. משבר האמון הוא כזה שקשה מאוד לעבור ולהתפתח ממנו. יחד עם זאת, במקרים מסוימים ניתן לעבור את הדרך הקשה והארוכה ולהגיע לצד השני אפילו מחוזקים יותר.
רינת (שם בדוי), בת 41, הגיעה אליי זמן קצר לאחר שגילתה שבעלה ניהל רומן ארוך ומשמעותי מחוץ לנישואין. לזוג שני ילדים. רינת הייתה נחושה להתגרש וכאבה מאוד. בעלה לעומת זאת, ביקש את סליחתה, רצה להמשיך את חיי המשפחה והנישואין והיה מוכן לעשות הרבה כדי שתסכים. במהלך השבועות הראשונים של האימון, רינת בעיקר הוציאה את הרגשות הקשים שהרגישה. במקביל, התחלנו בתהליך שיביא לה מעט יותר בהירות, מול כל ה״אין״ שראתה.
לאחר מספר חודשים, רינת החליטה לנסות להישאר עם בעלה, תוך כדי עבודה רצופה ובלתי מתפשרת על הקשר. מלבד עבודה על שליטה וקבלה של הרגשות השליליים והקשים, התמקדנו בהסתכלות על קשר הנישואין לאורך השנים, מאפייני התקשורת הזוגית ואופן לקיחת האחריות על סוגיות רבות בחייהם, דפוסי ריבים, רגשות אוטומטיים שעולים ועוד.
מערכת יחסים ללא תשוקה, אינטימיות ומחוייבות, אינה יכולה להחזיק לאורך שנים. שלושת המרכיבים חייבים להיות בקשר, והעדר אחד או שניים הינו קריטי. מיקוד בכל אחד משלושת הרכיבים האלו, עזר לדייק את הרצונות של רינת ואת נקודת מבטה בנוגע למצב הקשר הזוגי עם בעלה.
חודשים לאחר מכן, היחסים חזרו למקום חיובי, ואף טוב יותר. הבגידה לא נשכחה, גם כנראה לא תשכח, והזכרון ירים מדי פעם את הראש ויאתגר מחדש. אך למידה ומחוייבות הדדית ללכת בדרך שונה וחדשה בקשר, מביאים תקווה לכך שזה יחזיק מעמד ויצליח.
המתאמנות שמגיעות אליי, מלמדות אותי כל פעם משהו חדש. למשל, שאין לדעת לאן כל תהליך יוביל ובנוסף כמה חשוב ורצוי לבחון, לבדוק ולהתנסות. הכל כדי לדייק את עצמנו למקום שבו טוב לנו כרגע. המקום הזה, משתנה, מתעדכן, כמונו. אנחנו מקבלות גוונים שונים ומיוחדים עם השנים ומי שדואגת להסתכל על עצמה מדי פעם מזהה את הגוון החדש ומתאימה לו חליפה אחרת או מתוקנת לפי הצורך.

סגירת תפריט