להתגרש או לא – חיים בדילמה

כ70 אחוז מהגירושין יוזמות נשים. בהכללה, מדובר בנשים עם שניים או יותר ילדים, נשואות כעשור או יותר, ומחזיקות במשרה שאינה נתפסת בעיניהן כמשרת החלומות אלא כמשרה בסדר עדיפות משני לזו של הבעל. נשים אלו, חוות סוג של התפקחות או טלטלה שמתחילה עוד לפני גיל 40.
גם אלו שיוזמות את הפרידה וגם אלו שנעזבות, מרגישות אבודות. אבודות בנוגע לאיך להתניע את הגירושין, מה נכון לעשות וכו׳ וכן בנוגע לכל מה שסביב בחיים, הילדים, בן הזוג , תחושת הפחד מהעתיד או האבל על מה שאבד. אישה שיוזמת את הגירושין, מרגישה הרבה אשמה על פירוק המשפחה והצער שנגרם לילדים.
נשים בגילאי ה30, חוות מדרגה של התפתחות בחייהם. משהו בהן מתחיל להשתנות, רצונות חדשים, צרכים שלא היו קודם גבוה בסדר העדיפות, תכונות אופי שמתגבשות בגיל זה. השלב הזה, בא לידי ביטוי בתחושה שמשהו לא מספיק טוב. משהו לא מדוייק. אם התקופה הזו לא זוכה להתייחסות נכונה, היא עלולה להביא למשבר אישי. לעיתים גם משבר בזוגיות שהוא תוצאה של המשבר האישי.
במקרים אלו, חשוב לפנות לאיש מקצוע, כדי ליצור בהירות ולהתגבש באשר למניע האמיתי לרצון להתגרש. אם מתברר שהמקור הוא משבר אישי, דרך תהליך של אימון אישי, ניתן לגלות מה הרצון האמיתי שלך בחיים, לאן את רוצה לפנות מעתה ואילך, ואולי בסוף תשארי עם הבחירה בגירושין כדבר הנכון עבורך.
במידה והמשבר הזה לא מטופל, הרי שתחושת הריקנות וחוסר שביעות הרצון תמשיך, גם לאחר הגירושין, ולא תגיעי לתחושת שלמות ורוגע. אם מתייחסים לתקופה זו כתקופה של התחדשות ושינוי, הרי שהמטרה היא להבין את הרצונות האותנטיים ולקבל את עצמך כמו שאת. אז, תוכלי להמשיך הלאה ולקבל מהעולם את מה שמגיע לך, ולתת בלי להרגיש מנוצלת או קורבן.
במידה והמניע לגירושין הוא אכן שבר או שחיקה בזוגיות, חוסר רצון מובהק להמשיך, ולאחר שמוצו אפשרויות אחרות של שיפור הקשר הזוגי, הרי שאז התהליך מכוון להתמודדות האופטימלית בתקופה הזו.
הדילמה אם להתגרש או לא, האם הזוגיות כפי שהיא קיימת היום מתאימה להמשך החיים, היא לא פשוטה, ביחוד כאשר מעורבים ילדים.
יחד עם זאת, ככל שהתקופה בה חיים בדילמה ולא מחליטים, היא ארוכה יותר, כך מערכת היחסים ניזוקה יותר וגירושין אם יהיו, סיכוי גבוה שיהיו קשים יותר.
כל דבר שקורה בחיינו, מתחיל בהחלטה. ההחלטות שלנו מעצבות את היעוד שלנו, את ההרגשה ואת האנשים שנהייה בהמשך החיים. בהעדר החלטה על איך חייכם יראו בשנים הקרובות, בעצם הגעתם להחלטה. החלטה לתת לסביבה לעצב ולכוון אתכם במקום שתעשו זאת בעצמכם. הדרך להגיע להחלטה גדולה היא לעשות החלטות קטנות בדרך אליה. עיצוב העתיד והמטרה שלכם, ומולו בניית הדרך שתעזור להגיע לאן שאתם שואפים.

סגירת תפריט