קורסים וסדנאות

אליה מנחה קורסי גישור במכון אדלר, ומעבירה סדנאות והרצאות שונות לקהל הרחב בנושאי משא ומתן, גישור ופסיכולוגיה חיובית

קורסים

קורס גישור

קונפליקטים הינם חלק בלתי נפרד מחיינו.
במהלך החיים אנו נדרשים להתמודד עם מצבים בינאישיים של קונפליקט או סכסוך, אשר מופיעים בתחומים שונים, כגון: משפחה, עבודה, חברה, מגורים ועוד.
גישור הינה דרך מוכחת שמסייעת לפתור מצבי קונפליקט ביעילות, לסיים את המשבר בדרך חיובית ואף להצמיח את הצדדים.
גישור הינו הליך ליישוב סכסוכים. בבסיס הגישור עומדת האמונה שניתן להגיע לפתרונות בהם אין מנצח או מפסיד, שני הצדדים יכולים לצאת נשכרים, תוך דגש על שמירת מערכת היחסים. באמצעות הגישור הצדדים אף יכולים לראות בתוך הקונפליקט את ההזדמנות שלהם לצמיחה אישית, חברתית ותרבותית.
את הגישור מנהל גורם ניטרלי אשר מסייע לצדדים לקיים דיאלוג ישיר ומקדם ולייצר מגוון פתרונות שיובילו להסכמות מיטביות עבור כל הצדדים לסכסוך, כל זאת בצורה יעילה וישימה.

מטרות הקורס:
♦ הכשרה לעסוק בגישור.
♦ הבנה מעמיקה של גישור
♦ תפישת עולם וכשיטה אלטרנטיבית לפתרון סכסוכים.
♦ הקניית כלי גישור לעבודה מקצועית ואישית.

בין התכנים:
♦ ניהול משא ומתן.
♦ דרכי התמודדות עם קונפליקטים.
♦ קשת ה- ADR, Alternative Dispute Resolution.
♦ עקרונות הגישור, שלבי הגישור, תפקידי המגשר, אתיקה בגישור.
♦ מציאת פתרונות חלופיים.
♦ פיתוח מיומנויות תקשורת, חסמי תקשורת, השיחה הלא מדוברת.

שיטות הוראה:
הרצאות, סימולציות, דיונים, סרטים מקצועיים ועוד.

היקף אקדמי – 60 ש״א
הקורס מותאם למתכונת המומלצת ע״י ועדת גדות.

גישור לעובדים ומנהלים

בקורס  יינתנו כלים גישוריים בעבודה ובכלל. בעולם כיום, חיי העובד בארגון, מקביל כמעט לחיי משפחה. הארגון מהווה מקור שייכות משמעותי ויוצר מערכות חיים מקצועיות ואישיות.
בעולם העסקי והפרטי קונפליקטים הם חלק מהחיים. בעבודה ניתן להבחין בקונפליקטים שבין עובדים או בינם לבין מנהל, מול הדירקטוריון ועוד.
הגישור, יכול לשמש ככלי משמעותי ויעיל למנהלים ועובדים בהתמודדות עם קונפליקטים בינם לבין עמיתים בארגון, בינם לבין גורם חיצוני וזאת מבלי לפנות למגשר חיצוני.
בסדנה נכיר את תהליך הגישור בצורה חווייתית ומעשית, ונלמד כיצד לנהל מצבי סכסוך בארגון ובחיים שמחוצה לו.
נגלה כיצד שימוש בגישור יכול גם למנוע קונפליקטים עתידיים באמצעות הסתכלות רחבה וחדשה על סיטואציות בארגון ויצירת תקשורת אפקטיבית וחיובית.
בין הנושאים:
♦ תפקיד המגשר
♦ מודל התנהגות במצבים של קונפליקט
♦  עקרונות משא ומתן
♦  מיומנויות תקשורת מקדמת בניהול מו״מ או קונפליקט
♦  זיהוי עמדות מול אינטרסים ומציאת אלטרנטיבות ואופציות חדשות עד לפיתרון.

קיימת אפשרות להרצאת מבוא, סדנה יומית או קורס הכולל מספר מפגשים.

קורס אימון לישוב סכסוכים במכון אדלר

 מטרתו של קורס ההתמחות באימון לישוב סכסוכים היא להכשיר מאמנים לעבודה פרטנית עם צד אחד לסכסוך, אשר מצוי בקונפליקט, ומשתתף או עתיד להשתתף במשא ומתן, או בתהליך גישור.התהליך מיועד לעזור למתאמן למקד ולדייק את סגנון ההתמודדות שלו עם הקונפליקט הנוכחי ובקונפליקטים עתידיים, תוך שימת דגש על שיפור מיומנויות תקשורת, והעצמת המתאמן.המתאמן יקבל כלים פרקטיים לניהול הסכסוך בדרך המיטבית לקראת השגת מטרותיו וכן מיומנויות להתמודדות עם הצד השני באופן יעיל גם במצב של התנגדויות.במהלך האימון תעשה סקירה והערכה של הסכסוך, ניתוח הצדדים המעורבים, זיהוי ואיתור צרכים ותגובש אסטרטגיה לניהול ופתרון הסכסוך.במידה והפתרון כולל פנייה לצדדים אחרים, האימון מכין את המשתתף לפנייה ברורה ואפקטיבית, בהתבסס על כליי הגישור, או בהכנה להליך גישור מקביל.תהליך האימון מתאים לכל מי שמעורב בסכסוך כלשהו כגון: סכסוכים בתוך המשפחה, סכסוכי פרידות וגירושין, סכסוכי שכנים, סכסוכים פנים ארגוניים, עסקיים ועוד.  

קורס הכשרת מגשרים במכון אדלר

גישור הינה דרך מוכחת שמסייעת לפתור מצבי קונפליקט ביעילות, לסיים את המשבר בדרך חיובית ואף להצמיח את הצדדים.
גישור הינו הליך ליישוב סכסוכים. בבסיס הגישור עומדת האמונה שניתן להגיע לפתרונות בהם אין מנצח או מפסיד, שני הצדדים יכולים לצאת נשכרים, תוך דגש על שמירת מערכת היחסים. באמצעות הגישור הצדדים אף יכולים לראות בתוך הקונפליקט את ההזדמנות שלהם לצמיחה אישית, חברתית ותרבותית.
את הגישור מנהל גורם ניטרלי אשר מסייע לצדדים לקיים דיאלוג ישיר ומקדם ולייצר מגוון פתרונות שיובילו להסכמות מיטביות עבור כל הצדדים לסכסוך, כל זאת בצורה יעילה וישימה.

סדנאות

אימהות מגשרות - שימוש בכלים גישוריים בקונפליקטים במשפחה

המשפחה היא מוסד המהווה את אבן היסוד בחיינו, ואשר מטרתו לספק לנו בטחון, חום, אהבה וקבלה. אלא שגם במשפחות ״הכי טובות״ מתפתחים לעיתים קונפליקטים משפחתיים או זוגיים, העלולים להשפיע על מרקם היחסים המשפחתי הרחב. אחת הדרכים, המוכחות כמצליחות ויעילות, לסייע למשפחות במצבי קונפליקט לסיים את המשבר בדרך חיובית, היא הגישור המשפחתי/זוגי. הגישור הוא הליך ליישוב סכסוכים, שבו בד״כ גורם שלישי נטרלי, מסייע לצדדים לקיים תקשורת ישירה ובונה, להבין מה חשוב לכל צד, ולחשוב על פתרונות יצירתיים שיובילו להסכמות הדדיות ללא תחושת מנצח/מפסיד. הגישור, יכול לשמש ככלי משמעותי ויעיל לאמהות בהתמודדות עם קונפליקטים בינם לבין ילדיהם גם מבלי לפנות למגשר חיצוני. בנוסף, כלי הגישור משמש ביעילות לפתרון מצבי קונפליקט בכל תחום בחיים, זוגיות, יחסי עבודה, חברה ועוד. בסדנה נכיר את תהליך הגישור בצורה חווייתית ומעשית, ונלמד כיצד לנהל מצבי סכסוך בחיינו, באמצעותו. נגלה כיצד שימוש בגישור יכול גם למנוע קונפליקטים עתידיים באמצעות הסתכלות רחבה וחדשה על סיטואציות בחיינו ויצירת תקשורת אפקטיבית וחיובית. בסדנה נעשה שימוש בכלים מתחום הפסיכולוגיה החיובית, תרגולים שונים ושימוש בקלפים השלכתיים להשראה, יצירת תקשורת חדשה והתקדמות. הסדנה בת 6 מפגשים. משך כל מפגש: שעתיים וחצי

סדנה לנשים במהלך ואחרי גירושין

תקופת פרידה וגירושין, מזמנת אתגרים רבים, במספר תחומי חיים בו זמנית. המוכר, הנוח והידוע מחליף את מקומו באי וודאות, חששות ופחדים מהעתיד לבוא. בתקופה זו, יש התמודדויות רגשיות אישיות, מול בן הזוג לשעבר, עם הילדים, המערכת המשפחתית הרחבה והחברים. כל זאת, במקביל לשינויים בשגרת החיים, לעיתים במיקום הפיזי וכן התמודדות כלכלית חדשה. תקופה זו, על אף אתגריה המיוחדים, מזמנת לעיתים קרובות, הזדמנות לשינוי וצמיחה, תוך יצירת משמעות חדשה ותקווה לחיים חדשים ומאושרים יותר. בסדנה זאת, תקבלו כלים פרקטיים שתוכלו להכניס לחייכן מיידית. כלים שיאפשרו מיקוד ובהירות לגבי הדרך החדשה, יכניסו חשיבה חיובית ופעולות מקדמות ויעלו לכן את האנרגיה לעשייה חדשה ומרגשת עכשיו ובהמשך הדרך. זו לא עוד קבוצת תמיכה, זוהי סדנה שמבוססת על ה״יש״: כוחות וחוזקות שקיימים אצל כל אחת ופשוט נשכחו או נחלשו. זו סדנה שתיצור שינוי – אישי ואמיתי אצל כל אחת מהמשתתפות. הסדנה בת 5 מפגשים. משך כל מפגש – שעתיים וחצי.
סגירת תפריט