שנה חדשה! מה צריך לקרות כדי שהיא תהיה נפלאה?

אימון אישי לאושר
מה צריך לקרות כדי שתהיו מאושרות? לרובנו תשובות שונות כגון אהיה מאושרת כאשר ארוויח יותר, אהיה מאושרת כאשר הבן שלי יתנהג יפה, אהיה מאושרת כאשר תהיה לי זוגיות טובה, כאשר אחליף עבודה , בית , אוטו ועוד.
האמת בעניין האושר האישי שלנו, טמונה אך ורק בנו. אנחנו הרי מחליטות מתי אנחנו מרגישות טוב ומתי אנחנו מאושרות. ככל שאנחנו מציפות רף גבוה יותר כתנאי לתחושה טובה, כך אנחנו מאמללות את עצמנו יותר ויותר.
אם נחליט להיות מאושרות למרות שמשהו לא מתקיים בחיינו, אנחנו למעשה מעלות את רף הדרישה מעצמנו ולא ממשהו חיצוני. אנחנו נצטרך לשלוט יותר בפרשנות שלנו לאירועים בחיים.
נושא האושר, מורכב ובעל פרשנויות רבות, אך מעבודתי עם אנשים ובייחוד עם נשים זיהיתי מספר כללים שחוזרים על עצמם. אם נאמץ אותם ונחיה לפיהם, גם תוך כדי הדרך והניסיונות, האנרגיה תעלה, תחושת החיוביות והערך העצמי שלנו יגדלו.
אז קבלו אימון אישי קצר עם 10 כללים שיהפכו את השנה שלכן לטובה יותר:
פרגנו לעצמכן. כשתפרגנו לעצמכן, תרגישו חופשיות, מוערכות, עצמאיות ומוכשרות. בנוסף, כשתתדעו לפרגן לעצמכם, יהיה לכן קל וטבעי לפרגן לאחרים. ככה יתחיל מעגל שיגרום גם לסביבה הקרובה שלכן להרגיש טוב, והפרגון ככל הנראה יחזור אליכם בחזרה.
תשלימו עם היותכן בלתי מושלמות. אין מושלם והשאיפה להיות מושלמת בכל תחום בחיים מייגעת ומייאשת אותנו והתוצאה היא שאנחנו בתפקוד הפחות טוב שלנו בכל דבר. לשאוף להשתפר וללמוד כדי להרגיש טוב יותר, זה מעולה ומספיק.
תסלחו לעצמכן. כהמשך של הסעיף הקודם, כולנו עושים ועושות טעויות אז תשחררו, תסלחו לעצמכן ותמשיכו הלאה. בנוסף, תלמדו לסלוח גם לאחרים. רגשות שליליים כבדים של כעס או עלבון מעיקים ומכבידים עליכן יותר ממה שהם על זה שפגע. כך שעבורכן, שחרור וסליחה לאחרים הם דיאטה מוצלחת לנפש.
דייקו לעצמכן כל הזמן את הדרך שלכן. תבחנו כל הזמן מה שלכן ומה של החברה שמסביב, מה שייך לבית אמא/אבא וראוי שיישאר שם כי לא מתאים לכן יותר. רק באמצעות בחינה רצופה של האמונות לפיהם אנחנו חיות, נוכל לדייק לעצמנו מה נכון היום ומה כבר לא תואם את מי שאנחנו.
תבדקו נקודות מבט אחרות על מצבים בחיים. כשנתקעים על נקודת מבט אחת, אין סיכוי בעולם להרחיב את האינטיליגנציה הריגשית. הבנת אנשים אחרים תלויה קודם כל בהבנה שלכל אחד יש ראייה אישית, לרוב שונה משלנו וגם אם השוני קטן, המשמעות בדיאלוג ובקשר הבינאישי יכולה להיות גדולה.
חזקו חברויות. נשים אחרות הן מד לנירמול של דברים שקורים לנו בחיים, כי אנחנו מגלות שלהרבה קורה מה שקרה או קורה לנו. הן אוזן קשבת. הן מקום לצחוק ולהשתחרר והחשיבות של כל אלה עצומה.
תרומה לקהילה. מוכח וידוע כי כאשר אנחנו תורמים מעצמנו לקהילה, כל אחד בדרך שנכונה וטובה לו, הערך העצמי שלנו עולה ותחושת האושר עולה כערך מוסף לתרומה עצמה.
תהיו עצמכן ואל תשוו. תתמקדו במה שטוב לכן ושוב, דייקו לעצמכן את הדרך.. עם הזמן תרגישו שזה מיותר להשוות את עצמכם ואת מצבכם עם אחרים.
תזהו את החוזקות שלכן. לכל אחת ואחד מאיתנו כשרונות ייחודיות שלו. אם תזהו את שלכם ובנוסף, תזהו איזה מהם עושה לכם טוב, אז בחרו, חזקו והשקיעו בחוזקות הללו. מחקרים מראים כי טיפוח חוזקות מגביר את תחושת הזריימה בחיים וכתוצאה מכך את תחושת האושר.
אופטימיות והכרה תודה. נכון שלא תמיד קל ליישם, אבל כדאי להתאמן בחיפוש הדברים הטובים בחיינו, ולהודות על השיעורים שלמדנו מטעויות העבר.
*דרך אגב, כתבתי בלשון נקבה, אבל זה תקף לשני המינים
הסוד הוא במודעות לכללים הללו, ושאיפה אקטיבית לתרגל אותם כל יום קצת יותר. זה פלוס התמדה כמובן. שינוי לא קורה ביום אחד ולא ביומיים. הוא איטי והתוצאה שלו מצטברת לאורך הזמן.
אז אחרי כל זה, שרק תהיה לנו שנה טובה, מתוקה ונפלאה. שנדע לשחרר את מה שאנחנו לא יכולות לשלוט בו ולהנות ממה שיש.

סגירת תפריט